Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

15η Αγωνιστική: ΕΓΟΗ-Δόξα Γαλιάς 1-2

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το έτος 2012 ,η Δόξα Γαλιάς.
Η ομάδα από τη Μεσσαρά αύξησε στους 11 βαθμούς τη διαφορά της από τη δεύτερη θέση ,νικώντας τον ΕΓΟΗ στην έδρα του με σκορ 1-2.
Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας κυρίως λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών ,όμως η Δόξα κατάφερε και απέσπασε το τρίποντο.
Στο πρώτο ημίχρονο ,η μόνη αξιόλογη φάση ήταν ένα σουτ του Βαφάκη ,το οποίο τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του ΕΓΟΗ.
Έτσι οι ομάδες κατευθύνθηκαν για τα αποδυτήρια με το σκορ να είναι ισόπαλο 0-0 και τη Δόξα να έχει μια μικρή υπεροχή στην κατοχή της μπάλας.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά για τη Δόξα και στο 57' ο Βενιανάκης με πολύ όμορφη ενέργεια έκανε το 0-1 ,βάζοντας την ομάδα της Γαλιάς σε θέση οδηγού.
Η χαρά όμως για τους φιλοξενούμενους δεν κράτησε πολύ καθώς στο 65' ο Πανακάκης ισοφάρισε για τον ΕΓΟΗ.
Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει χωρίς νικητή ,η χρυσή αλλαγή του Καργιωτάκη έκανε το 1-2 στο 91'.
Συγκεκριμένα ο Ξεκαρδάκης Γ. πάσαρε στον Σταθοράκη και αυτός με όμορφο πλασέ ,έγραψε το 1-2 ,σκορπίζοντας παράλληλα ενθουσιασμό στον πάγκο και στους φιλάθλους της Δόξας.