Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

14η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Αθλόπολις 2-0

Συνέχεια στο σερί που έχει δημιουργήσει με τον Λάκη Καργιωτάκη στον πάγκο της ,έδωσε σήμερα το απόγευμα η Δόξα Γαλιάς.
Η ομάδα από τη Μεσσαρά επικράτησε με σκορ 2-0 της ομάδας του Αθλόπολις ,στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.
Στο 7' ο Κυρλάκης με πολύ όμορφη κίνηση ,"έσπασε" το τεχνικό οφσάιντ των αμυντικών του Αθλόπολις και με πλασέ έκανε το 1-0 ,βάζοντας τη Δόξα στη θέση του οδηγού.
Στη συνέχεια η Δόξα απείλησε ξανά ,όταν ο Ξημεράκης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ,ανάγκασε των γκολκίπερ των φιλοξενουμένων σε μια εντυπωσιακή επέμβαση.
Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου ,με τη Δόξα Γαλιάς να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τη Δόξα να είναι πάλι στο προσκήνιο και να απειλεί την εστία του Αθλόπολις.
Στο 62' ο Βενιανάκης ανατράπηκε στη μικρή περιοχή και αμέσως ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα.
Ο Σουλτάτος ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 2-0 και κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα της Γαλιάς.
Επίσης στο 73' ο Ξεκαρδάκης Γ. με κεφαλιά εξ' επαφής δεν κατάφερε να διευρύνει το δείκτη του σκορ.
Την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Κλαούντιο στο 89' ,με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.
Σε ολόκληρο το ματς η ομάδα της Γαλιάς είχε τον απόλυτο έλεγχο και δεν απειλήθηκε στιγμή από την ομάδα του Αθλόπολις.
Το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα ,με τη Δόξα να συνεχίζει μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.