Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

13η Αγωνιστική: Ελπίδες-Δόξα Γαλιάς 1-2

Με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στις αποσκευές της αναχώρησε από το Ηράκλειο η ομάδα της Δόξας.
Η ομάδα από τη Γαλιά επικράτησε με 1-2 της ομάδας των Ελπίδων στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.
Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας ,όμως το σημαντικότερο όλων είναι η κατάκτηση των βαθμών της νίκης.
Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η μπάλα βρισκόταν κυρίως στο χώρο του κέντρου χωρίς να δημιουργηθούν αξιόλογες φάσεις.
Στο 24' με όμορφο σουτ οι Ελπίδες προηγήθηκαν με 1-0 ,για να έρθει ο Μπάμπης Κυρλάκης στο 37' και να ισοφαρίσει το παιχνίδι για την ομάδα της Δόξας.
Στα επόμενα λεπτά και συγκεκριμένα στο 44' ο Βενιανάκης με όμορφη ενέργεια και σουτ ,έκανε το 1-2 και έστειλε προηγούμενη τη Γαλιά στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε σωρεία ευκαιριών από τη Δόξα Γαλιάς ,όμως άλλοτε η ατυχία και άλλοτε ο γκολκίπερ των φιλοξενουμένων της στέρησαν την επίτευξη κι άλλου τέρματος.
Έτσι παρέμεινε το 1-2 ως τελικό αποτέλεσμα ,γεμίζοντας ικανοποίηση και αισιοδοξία την διοίκηση καθώς και το τεχνικό τιμ.