Δευτέρα 6 Ιανουαρίου 2014

16η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Ηρακλής Θερίσσου 2-2

Ποδαρικό με το αριστερό στις επίσημες της υποχρεώσεις για το έτος 2014 έκανε η Δόξα Γαλιάς ,καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με αντίπαλο τον Ηρακλή Θερίσσου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Το εν λόγω ματς το οποίο είχε και μια ιδιαιτερότητα λόγω του ματς του πρώτου γύρου και της πολυσυζητημένης ένστασης ,είχε πολύ καλό ρυθμό ,εναλλαγές στο σκορ και περίσσια ένταση.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ηρακλή είχε την κατοχή χωρίς όμως να την μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα στις πρώτες φάσεις.
Στο 30' ο Καστελλιανάκης εκτέλεσε φάουλ ,ο Ρετζέπ πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας και με δυνατή κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.
Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι δυο ομάδες κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο 45λεπτο η Δόξα ανέβασε στροφές απειλώντας με κάποια σουτ ,τα οποία όμως δεν έβρισκαν στόχο.
Στο 68' ο Σουλτάτος με όμορφο πλασέ έφερε το ματς στα ίσια για τη Δόξα κάνοντας το 1-1.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 83' η Δόξα Γαλιάς πέτυχε την ολική ανατροπή καθώς ο Φράγκος με δυνατό διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1.
Και εκεί που όλα έδειχναν ότι η Δόξα θα κατακτήσει το πολύτιμο τρίποντο της νίκης ,ο "πρώην Γαλιανός" Τσουπάκης με δυνατό σουτ έκανε το 2-2 στις καθυστερήσεις ,το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.