Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

7η Αγωνιστική: Μοίρες-Δόξα Γαλιάς 1-1

Άλλη μια φορά η ατυχία χτύπησε την πόρτα της Δόξας καθώς αν και καλύτερη δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς από τη σημερινή αναμέτρηση με την ΑΕΜ στο Στάδιο Μοιρών.
Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά δυνατά και μόλις στο 2' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκου Σουτζή από 35 μέτρα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
Η Δόξα πίεζε με αποτέλεσμα στο 9' να προηγηθεί με 0-1.Ο Χ. Σουτζής κατέβασε πολύ όμορφα την βαθιά μπαλιά που έγινε προς το μέρος του,έδωσε πάσα στον αδερφό του και εκείνος με τη σειρά του στον Τσιρκίνη που με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.
Το ημίχρονο κύλησε με την ομάδα της Γαλιάς να χάνει κι άλλες ευκαιρίες με σουτ του Τσιρκίνη και του Σφακιανάκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μοίρες μπήκαν πιο δυνατά και στο 54' κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πλασέ του Ξεκαρδάκη που πιθανόν να ήταν σε θέση οφσάιντ.
Ως αλλαγή για τη Δόξα πέρασε στον αγώνα ο Χαμαλάκης αντικαθιστώντας το Ν.Σουτζή που αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο.
Ο αγώνας συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να χάνουν μερικές ευκαιρίες και το 1-1 να διαμορφώνεται σαν τελικό αποτέλεσμα.