Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

6η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-AEK 2-3

Άτυχη στάθηκε η Δόξα στο παιχνίδι με την ΑΕ Κατσαμπά για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.
Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα δεν ήτανε αρκετά καλή με αποτέλεσμα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου η ΑΕΚ να κάνει το 0-1 με γκολ από τον Ψαλιδάκη.
Το 0-1 ήταν σκορ ημιχρόνου με την ΑΕΚ να πατάει καλύτερα στο γήπεδο.
Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου και με το πέρασμα λίγων λεπτών η ΑΕΚ προηγήθηκε με 3 γκολ καθώς σε δύο περιπτώσεις αντεπίθεσης η ΑΕΚ βρήκε δίχτυα τη μία με τον Αργέντη και την άλλη με το Ζανελάρη.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα ανέβηκε με αποτέλεσμα στο 73' ο Τερζίδης με πέναλτι να κάνει το 1-3 για την ομάδα της Γαλιάς.
Λίγο πριν το τέλος ο Βαρούχας διαμόρφωσε το τελικό 2-3.
Αυτό ήταν το τρίτο σερί άτυχο αποτέλεσμα για τη Δόξα εντός έδρας,αφού στο Στάδιο Μοιρών που έχει προσωρινά έδρα δεν έχει καταφέρει να πάρει ούτε ένα βαθμό στα τρία ματς που έχει δώσει από την αρχή του πρωταθλήματος.