Δευτέρα 7 Απριλίου 2014

29η Αγωνιστική: Κεραυνός-Δόξα Γαλιάς 0-1

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Δόξα Γαλιάς ,η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού με σκορ 0-1 για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα της Μεσσαράς έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα τέρματα πέρα από το φτωχό 0-1.
Στο 24' κέρδισε πέναλτι του οποίου την εκτέλεση ανέλαβε ο Ξυδάκης ,με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων να αστοχεί από την άσπρη βούλα.
Στη συνέχεια η Δόξα απείλησε ξανά όμως το σουτ του Μαρκάκη κατέληξε εκτός εστίας.
Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τη Δόξα Γαλιάς να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα βγήκε μπροστά με σκοπό την επίτευξη ενός τέρματος και το κατάφερε στο 56'.
Ο Φράγκος σέντραρε απο δεξιά και ο Μαρκάκης με πλασέ έκανε το 0-1 ,βάζοντας τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού.
Στη συνέχεια ο Κεραυνός προσπάθησε να αντιδράσει και στο 68' ο Κρεμασμένος εξαπέλυσε το σουτ ,με τον γκολκίπερ της Δόξας να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση και να κρατάει το προβάδισμα.
Το 0-1 παρέμεινε ως το τέλος με τη Δόξα να προσθέτει τρεις ακόμα πόντους στη συλλογή της ,μια αγωνιστική πριν τη λήξη της σεζόν.