Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

28η Αγωνιστική: AOT-Δόξα Γαλιάς 1-1

Ισόπαλο όπως το ματς του πρώτου γύρου και με το ίδιο μάλιστα σκορ έληξε το μεγάλο Μεσσαρίτικο ντέρμπι μεταξύ του ΑΟΤ και της Δόξα Γαλιάς για το πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας καθώς ο δυνατός αέρας που έπνεε στην περιοχή λειτούργησε αρνητικά στην εξέλιξη του ματς με τις ευκαιρίες εκατέρωθεν να είναι λιγοστές.
Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο όταν σε σουτ του Αναγνωστάκη στο 27' η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Τζωρμπατζάκη.
Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα και οι δυο ομάδες κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου οι δυο ομάδες προσπάθησαν να ανοίξουν το σκορ όμως οι τα σουτ των Παπαδάκη του ΑΟΤ και Φράγκου της Δόξας κατέληξαν λίγο άουτ.
Στο 63' ο Ξημεράκης με κοντινό πλασέ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1.
Η χαρά του τέρματος όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Μεταξάκης του ΑΟΤ έφερε το ματς στα ίσια.
Το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος με τις δύο Μεσσαρίτικες ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.