Δευτέρα 14 Απριλίου 2014

30η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Λίντο 3-1

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις για την ποδοσφαιρική σεζόν 2013-2014 η Δόξα Γαλιάς ,η οποία επικράτησε εντός έδρας του Λίντο για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ ,καταλαμβάνοντας την 6η θέση στον βαθμολογικό πίνακα.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Γαλιανούς καθώς μόλις στο 11' ο Ξυδάκης με πλασέ άνοιξε το σκορ ,βάζοντας τη Δόξα σε θέση οδηγού.
Άμεση ήταν η αντίδραση του Λίντο καθώς έφερε το ματς στα ίσια με τον Ανδριανάκη στο 34'.
Λιγοστές οι ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με την ανάπαυλα να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Δόξα πίεσε για την επίτευξη κι άλλου τέρματος ,πράγμα το οποίο κατάφερε.
Πρωταγωνιστής ο Ξημεράκης ,ο οποίος με δυο προσωπικά του τέρματα αρχικά στο 62' και εν συνεχεία στο 74' έπειτα από πάσα του Μαρκάκη ,ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.