Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

23η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Κόροιβος 1-3

Την ανοδική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών επιβεβαίωσε ο Κόροιβος ,ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-3 της Δόξας για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Αυτή η ήττα για τους γηπεδούχους ουσιαστικά ίσως τους απομάκρυνε οριστικά από τη διεκδίκηση της 5ης προνομιούχας θέσης που υπό προϋποθέσεις οδηγεί στα πλέυ οφ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τη Δόξα ,η οποία είχε την κατοχή και κάποιες ευκαιρίες δίχως όμως να τις μετουσιώσει σε γκολ.
Στο 26' ο Διγενής με απευθείας εκτέλεση φάουλ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
Το ημίχρονο έληξε με τον Κόροιβο να προηγείται και τις δυο ομάδες να κατευθύνονται για τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου ο Κόροιβος προηγήθηκε με δυο τέρματα ,χάρη σε γκολ του Τριανταφυλλάκη.
Στο 74' ο Παπαδάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε για τη Δόξα σε 1-2 ,όμως ο Κόροιβος πέντε λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τριανταφυλλάκη έκανε το τελικό 1-3.