Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2014

21η Αγωνιστική: Δαφνές-Δόξα Γαλιάς 0-2

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Γαλιάς η οποία επικράτησε εκτός έδρας των Δαφνών για το πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Η ομάδα της Γαλιάς παρουσιάστηκε καλύτερη καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια κατέκτησε το τρίποντο της νίκης.
Το σκορ για τη Δόξα άνοιξε με κοντινό σουτ ο Μαρκάκης στο 32' της αναμέτρησης.
Ο Φράγκος με πολύ όμορφη ενέργεια διπλασίασε τα γκολ για τη Γαλιά στο 41' δίνοντας σαφές προβάδισμα για τη νίκη.
Το ημίχρονο έληξε με τη Δόξα να προηγείται 0-2 και έτσι οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο 45λεπτο η Γαλιά έχασε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ όμως άλλοτε η αστοχία και άλλοτε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων δεν το επέτρεψαν.
Το σκορ παρέμεινε ως είχε δίνοντας στη Δόξα δύναμη για τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί και ανεβάζοντας την ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία.