Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

22η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-ΟΦΑ 4-0

Καταιγιστική ήταν η Δόξα Γαλιάς ,η οποία φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την ομάδα του ΟΦΑ για το πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο προσπαθώντας από την αρχή να επιβάλλουν το ρυθμό τους.
Το πρώτο ημίχρονο παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα και οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου η Δόξα Γαλιάς ανέβασε στροφές και στο 58' ο Ξημεράκης με απευθείας εκτέλεσε φάουλ έκανε το 1-0.
Πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Δημητρουλάκης του ΟΦΑ στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα ,την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0.
Στο 79' ο Χίκα με όμορφο πλασέ έγραψε το 3-0 για τη Γαλιά ,για να έρθει ο Παπαδάκης στις καθυστερήσεις του ματς με κοντινό πλασέ να δώσει διαστάσεις θριάμβου κάνοντας το 4-0.
Να σημειωθεί ότι εκτός τα γκολ που πέτυχε η Δόξα ,είχε και τέσσερα δοκάρια στο ματς με τους Φράγκο ,Χαμαλάκη ,Ξημεράκη και Φανουράκη.