Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014

20η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Αλμυρός 1-2

Άλλη μια ήττα πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Δόξα Γαλιάς η οποία έχασε από τον Αλμυρό εντός έδρας για το πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους ,καθώς μόλις στο 5' ο Παπαδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ "έγραψε" το 1-0.
Στη συνέχεια η Δόξα είχε την κατοχή δίχως να απειλήσει όμως την εστία του Αλμυρού.
Το ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 1-0 και τις δυο ομάδες να κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου ο Αλμυρός έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.
Ο Στρατήγης εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Κωνσταντουλάκη.
Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αλμυρός πήρε κεφάλι στο σκορ με δυνατή κεφαλιά του Ποτηράκη κάνοντας το 1-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.