Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

2η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Θέρισος 3-0

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος πραγματοποίησε η Δόξα Γαλιάς ,η οποία επικράτησε της Θερίσου με το εμφατικό 3-0.
Στο πρώτο ημίχρονο παρά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν εκατέρωθεν δεν επετεύχθη κάποιο τέρμα και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήριο με το σκορ να βρίσκεται στο 0-0.
Τα καλά τα κρατούσε η Δόξα για το δεύτερο ημίχρονο.
Στο 56' με πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ ο Ξημεράκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Γαλιάς.
Στη συνέχεια και 10 λεπτά αργότερα ο Γιώργος Ξεκαρδάκης με κοντινό πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και παράλληλα έβαλε μαξιλαράκι ασφαλείας για τη νίκη.
Στο 85' ο Μπάμπης Μαρκάκης με ωραία λόμπα έγραψε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ και γέμισε αισιοδοξία τους φιλάθλους της ομάδας ,δείχνοντας ότι η Γαλιά θα πρωταγωνιστήσει στο φετινό πρωτάθλημα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι για την ομάδα της Δόξας έκανε ντεμπούτο ο 15χρονος Μανώλης Καψάλης που πέρασε στο 76' στον αγωνιστικό χώρο ,με τον προπονητή να δείχνει πως,όποτε το σκορ το επιτρέπει θα δίνει ευκαιρίες στα νέα παιδιά.