Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

12η Αγωνιστική: Αλμυρός-Δόξα Γαλιάς 4-0

Για άλλο ένα παιχνίδι η Δόξα εμφανίστηκε κατώτερη των προσδοκιών με αποτέλεσμα να ηττηθεί με το βαρύ 4-0 από την ομάδα του Αλμυρού.
Ο Αλμυρός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και δημιούργησε ευκαιρίες στην αρχή χωρίς ωστόσο κάποια από αυτές να είναι κλασσική.
Όμως στο 28' ο Π.Στρατήγης με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 1-0 από πάσα του Χ.Φανουράκη.
Μετά την επίτευξη του γκολ ,η ομάδα της Δόξας δεν το έβαλε κάτω και προσπάθησε για την ισοφάριση,χάνοντας μάλιστα κάποιες ευκαιρίες με το Βαρούχα και το Σφακιανάκη.
Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Αλμυρό να προηγείται 1-0 και να έχει και την κατοχή της μπάλας με το μέρος του.
Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ο Αλμυρός έκανε 2 τα τέρματα του όταν ο Α.Στρατήγης με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0.
Στη συνέχεια ο Αλμυρός ήταν καταιγιστικός και κατάφερε στο 63' να κάνει το 3-0 με τον Γιαλούση και να έρθει ο Απλαδάς να βάλει το κερασάκι στην τούρτα με εξαιρετικό πλασέ στο 70' κάνοντας το 4-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Για ένα ακόμα ματς απογοητευτική εικόνα για τη Δόξα,η οποία παρουσιάζεται σε κάθε ματς χειρότερη από το προηγούμενο και εντελώς ασύνδετη σαν ομάδα.
Όλοι πλέον αναμένουν τη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου για να ενισχυθεί η ομάδα και να παλέψει για τη σωτηρία της.