Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

B' Φάση Κυπέλλου ΕΠΣΗ: Δόξα Γαλιάς-Ο.Φ.Α. 1-3

Την ήττα για τη Β' Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ γνώρισε η Δόξα Γαλιάς από τον Ο.Φ.Α. με σκορ 1-3 και αποχαιρέτησε πολύ νωρίς τη διοργάνωση στην οποία πέρυσι έφτασε μέχρι τα ημιτελικά.
Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και η Δόξα προσπάθησε από νωρίς να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Η ομάδα της Γαλιάς έχασε κάποιες ευκαιρίες με τον Γιαλιτάκη και τον Ποτηράκη δίχως αποτέλεσμα και η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες να κατευθύνονται στα αποδυτήρια ισόπαλες δίχως τέρματα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Δόξα πίεσε εκ νέου και στο 64' ο Μόντι με κοντινό πλασέ έβαλε σε θέση οδηγού και πρόκρισης τους γηπεδούχους.
Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 83' με τον Μουρτζάκη έφεραν το ματς στα ίδια.
Σαν να μην έφτανε αυτό ο ίδιος παίχτης λίγο αργότερα πέτυχε την ολική ανατροπή "γράφοντας" το 1-2.
Στη συνέχεια η Δόξα ανέβηκε για την ισοφάριση με αποτέλεσμα να δεχτεί και τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις του ματς ,με τον Χαλκιαδάκη να χρίζεται σκόρερ και την ομάδα του Αρκαλοχωρίου να πανηγυρίζει με άξια πρόκριση στην επόμενη φάση με σκορ 1-3.