Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016

9η Αγωνιστική: Π.Α.Ο.Κρουσώνα-Δόξα Γαλιάς 2-1

Μεγάλη νίκη εναντίον της Δόξα Γαλιάς πήρε ο Π.Α.Ο.Κρουσώνα καθώς επιβλήθηκε της Μεσσαρίτικης ομάδας με σκορ 2-1 για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Αμφότερες οι ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν κάποιες ευκαιρίες δίχως όμως να πετύχουν κάποιο γκολ.
Έτσι η ανάπαυλα βρήκε ισόπαλες τις ομάδες χωρίς τέρματα ,να κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ,η ομάδα του Κρουσώνα πήρε "κεφάλι" στο σκορ με σουτ του Σούρσου στο 53'.
Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 62' ο Γιαλιτάκης έφερε το ματς στα ίσια με μακρινό σουτ.
Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μοιραστούν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις ,ο Σέχου σκόραρε για τον Π.Α.Ο.Κ. στις καθυστερήσεις παίρνοντας ένα υπερπολύτιμο τρίποντο για την ομάδα του.