Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016

2η Αγωνιστική Ομίλου ανόδου: Π.Α.Ν.Ο.Μ.-Δόξα Γαλιάς 2-3

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Δόξα Γαλιάς για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου ανόδου καθώς επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-3 του αξιόμαχου Π.Α.Ν.Ο.Μ. στο γήπεδο Μαλίων.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά νωρίς με σουτ του Βιδάκη στο 16ο λεπτό.
Στη συνέχεια ο Π.Α.Ν.Ο.Μ. κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και ισοφάρισε το παιχνίδι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξυλούρη στο 33'.
Λίγο αργότερα όμως οι Γαλιανοί πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ με τον Ξημεράκη να πετυχαίνει ένα φανταστικό γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.
Το σκορ παρέμεινε 1-2 έως την ανάπαυλα με τη Δόξα να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έψαξαν εκ νέου την ισοφάριση και το κατάφεραν με σουτ-βολίδα του Κολιακουδάκη στο 56'.
Οι Γαλιανοί όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και προηγήθηκαν για τρίτη φορά ,με τον Φουκαράκη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.
Η Δόξα κράτησε το 2-3 ως το τέλος ,κατακτώντας ένα υπερπολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια.