Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

11η Αγωνιστική: Αγία Βαρβάρα-Δόξα Γαλιάς 2-3

Μεγάλη νίκη κόντρα στην Αγία Βαρβάρα πέτυχε εκτός έδρας η Δόξα Γαλιάς για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Ηροδότου στις Μοίρες τον έφτασε πάλι σε απόσταση τριών βαθμών.
Το ματς δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τη Δόξα καθώς βρέθηκε από την αρχή πίσω στο σκορ.
Μόλις στο 3' ο Ποτηράκης με ένα πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανακάμψουν όμως οι ευκαιρίες τους δεν απέφεραν καρπούς με το σκορ να παραμένει ίδιο έως την ανάπαυλα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι οδηγίες του Μανώλη Σουτζή φαίνεται να έπιασαν τόπο και στο 52' ο Φουκαράκης έκανε τη σέντρα ,ο τερματοφύλακας της Αγίας Βαρβάρας απέκρουσε ασθενώς κι ο Καλομοίρης από κοντά έφερε το ματς στα ίσα.
Περίπου δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68' ο Ποτηράκης με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους ,πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ,η ομάδα της Γαλιάς ανέβηκε στο γήπεδο και ο Μιχελακάκης με κεφαλιά πέτυχε το 2-2 για τη Δόξα.
Η ολική ανατροπή για την Γαλιά επετεύχθη στο 81' όταν ο Αραβιάκης από κοντά σημείωσε με πλασέ το 2-3.
Το σκορ παρέμεινε έως το τέλος δίνοντας στη Δόξα ένα υπερπολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια.