Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

4η Αγωνιστική Ομίλου ανόδου: Ρωμανός-Δόξα Γαλιάς 1-0

Την ήττα γνώρισε εκτός έδρας η Δόξα Γαλιάς από το Ρωμανός στο παλίσιο της 4ης αγωνιστικής του Ομίλου ανόδου της Α1 ΕΠΣΗ.
Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε ισιαίτερες δάφνες ποιότητας και κρίθηκε στη δύναμη καθώς και στη μεγαλύτερη θέληση των παικτών του Ρωμανού να κατακτήσουν το τρίποντο.
Στην αρχή του παιχνιδιού η Δόξα προσπάθησε με ορθολογική ανάπτυξη να πετύχει κάποιο τέρμα όμως το σκληρό παιχνίδι του Ρωμανού δεν το επέτρεπε.
Χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία έληξε το πρώτο 45λεπτο με τις δυο ομάδες να κατευθύνονται ισόπαλες προς τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ρωμανός πίεσε χωρίς όμως να απειλήσει και σε μια στιγμή αδράνειας ο Κατέλας με κεφαλία έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Στη συνέχεια η Δόξα Γαλιάς πήρε μέτρα στο γήπεδο και απείλησε χάνοντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες ,όμως το σκορ παρέμεινε ως το τέλος αφήνοντας τη Γαλιά χωρίς τρίποντο για τρίτο σερί ματς απόδειξη ότι διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος η ομάδα.