2η Αγωνιστική Ομίλου ανόδου: A.O.T.-Δόξα Γαλιάς 1-1 (εξ αναβολής)

Ισόπαλο έληξε το Μεσσαρίτικο ντέρμπι ανάμεσα στον Α.Ο.Τ. και τη Δόξα Γαλιάς για την 2η αγωνιστική του Ομίλου ανόδου στην Α1 ΕΠΣΗ.
Το εν λόγω παιχνίδι ήταν αρχικά προγραμματισμένο για την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015 ,όμως λόγω των δυσμενών καιρικών και της χιονόπτωσης είχε αναβληθεί.
Για το λόγο αυτό πραγματοποιήθηκε χτες με τις δυο ομάδες να ανδεικνύονται ισόπαλες.
Ο Α.Ο.Τ. μπήκε πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε μάλιστα να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Μαρακομιχελάκης με όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Η Δόξα πίεσε στην επανάληψη για την ισοφάριση και στο 64' κατάφερε να κερδίσει πέναλτι.
Την εκτέλεση ανέλαβε ο πρώτος σκόρερ της αλλά και του πρωταθλήματος ,Δημήτρης Σκουλούδης ο οποίος δεν αστόχησε από τα 11 βήματα.
Αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της νίκης δίχως όμως αποτέλεσμα και μοιράστηκαν τόσο τις εντυπώσεις όσο και τους βαθμούς.