Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

3η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-Ασίτες 3-3

Τρεις φορές βρέθηκε μπροστά στο σκορ αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει η Δόξα Γαλιάς η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 κόντρα στην ομάδα των Ασιτών.
Οι γηπεδούχοι μάλιστα είχαν και αρκετά παράπονα από την διαιτησία του Χανιωτάκη καθώς διαμαρτύρονται σε τρεις περιπτώσεις όπου τους ακυρώθηκε όπως υποστηρίζουν κανονικό γκολ του Σκουλούδη στο 85′ ως οφσάιντ, δεν τους δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Βαρούχα στο 80′ και όπως υποστηρίζουν έπρεπε να δοθεί κόκκινη κάρτα σε παίκτη των Ασιτών στο 75′ όταν ανατράπηκε έξω από την περιοχή ο Γιαλιτάκης.
Το 1-0 έγινε στο μόλις στο 10ο λεπτό με τον Σκουλούδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο 20′ ο Τσερεβελάκης έφερε το ματς στα ίσα για τις Ασίτες πάλι με εκτέλεση φάουλ και το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-1.
Στο 48′ ο Μαγάκης έδωσε προβάδισμα στην Δόξα Γαλιάς κάνοντας το 2-1, οι Ασίτες ισοφάρισαν με τον Χρηστάκη στο 60′ και στο 75′ ο Γκουτσέλης έκανε το 3-2 για την Δόξα Γαλιάς. Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στο 85′ με τον «Ραούλ» Αποστολάκη Γ.
Οι Ασίτες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δουκιαντζάκη στο 90′.