Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

1η Αγωνιστική: Ηρακλής Θερίσσου-Δόξα Γαλιάς 1-2

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για τη φετινή σεζόν η Δόξα Γαλιάς ,καθώς επικράτησε με σκορ 1-2 του Ηρακλή στο γήπεδο Μαρτινέγκο.
Το παιχνίδι άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τη Δόξα η οποία ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 11ο λεπτό.
Ο Σκουλούδης έκανε την επέλαση ,πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στο Βαρούχα και ο τελευταίος με όμορφε πλασέ έκανε το 0-1.
Στο 26' η Γαλιά θα μπορούσε να περάσει με δυο γκολ μπροστά ,όμως η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκουλούδη κατέληξε στο δοκάρι του Χατζηδάκη.
Ένα λάθος της άμυνας της Δόξας επέτρεψε στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν το ματς στο 29' με πλασέ του Ντινελάρι.
Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με τη Γαλιά να έχει την υπεροχή στην κατοχή μπάλας.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου αμφότερες οι ομάδες βγήκαν μπροστά με σκοπό την επίτευξη ενός τέρματος.
Στο 77' ο Μαρκάκης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά για το κεφάλι του Σκουλούδη και ο έμπειρος επιθετικός "έγραψε" το 1-2 ,το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.