Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

2η Αγωνιστική: Aλμυρός-Δόξα Γαλιάς 3-2

Την ήττα γνώρισε η Δόξα Γαλιάς από τον Αλμυρό για το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.
Το παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Γαζίου είχε αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν με νικήτρια την ομάδα του Αλμυρού με σκορ 3-2.
Το σκορ άνοιξε για τον Αλμυρό ο Στρατήγης στο 38' με όμορφο πλασέ ,κάνοντας το 1-0 ,σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου ο Απλαδάς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με όμορφη ενέργεια.
Στο 53' ο Παπαδάκης μείωσε για τη Δόξα βάζοντας πάλι τη Γαλιά στη διεκδίκηση του παιχνιδιού ,όμως έπειτα από δέκα λεπτά ξανά ο Απλαδάς έβαλε μπροστά τον Αλμυρό με σκορ 3-1.
Το μόνο που κατάφερε η Γαλιά ήταν να μειώσει σε 3-2 με τον Αεράκη στις καθυστερήσεις.