Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

14η Αγωνιστική: ΑE Μοιρών-Δόξα Γαλιάς 0-1

Σπουδαία νίκη τόσο βαθμολογικά όσο και ψυχολογικά ,που τη διατηρεί σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή πέτυχε την Κυριακή η Δόξα Γαλιάς ενάντια στις Μοίρες για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα των Μοιρών μπήκε στον αγωνιστικό χώρο πιο δυνατά και θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ όμως η κεφαλιά του Ταβερναράκη κατέληξε άουτ.
Στο 14' ο πρώτος σκόρερ της Δόξας αλλά και του πρωταθλήματος Σκουλούδης ,με όμορφη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Παπαδάκη έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.
Το παιχνίδι συνοδεύτηκε με βροχή μέχρι το πέρας του πρώτου 45λέπτου ,η οποία δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.
Οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια με τη Δόξα να προηγείται με σκορ 0-1.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο τέρμα ,χωρίς όμως να σημειώνεται κάποια αξιόλογη ευκαιρία.
Η Δόξα αν και δέχτηκε πίεση τα τελευταία λεπτά από τους γηπεδούχους ,κράτησε το υπέρ της σκορ παίρνοντας ένα πολύτιμο τρίποντο.