Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

13η Αγωνιστική: Δόξα Γαλιάς-ΑΕ Κατσαμπά 4-0

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πέτυχε η Δόξα Γαλιάς για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Δόξα να έχει την κατοχή της μπάλας όμως το καλό στήσιμο της ΑΕΚ δεν έφερε κάποια κλασική ευκαιρία.
Η ανούσια κατοχή συνεχίστηκε μέχρι το πέρας του ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να κατευθύνονται ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου η Δόξα ανέβασε στροφές και μόλις στο 50' ο Γιαλιτάκης με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.
Με τον ίδιο τρόπο οχτώ λεπτά αργότερα ,ο πρώτος σκόρερ της Δόξας αλλά και του πρωταθλήματος Σκουλούδης "έγραψε" το 2-0.
Η Δόξα συνέχισε την ανοδική πορεία του δευτέρου ημιχρόνου και στο 68' ο Μόντι έκανε τρία τα τέρματα για τη Γαλιά.
Πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Σκουλούδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 ,δίνοντας στη Δόξα άλλο ένα πολύτιμο τρίποντο κρατώντας την σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.