Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011

3η Αγωνιστική: Αστέρας Μυρτιάς-Δόξα Γαλιάς 3-0

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η Δόξα Γαλιάς στο παιχνίδι με τον Αστέρα στη Μυρτιά για την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.
Ασύνδετη,χωρίς κλασσικές ευκαιρίες αλλά και χωρίς ιδέες στο παιχνίδι της ηττήθηκε με 3-0.
Το γρήγορο γκολ του Γαλανού στο 3' της αναμέτρησης ουσιαστικά έκοψε τα πόδια των παικτών της Δόξας οι οποίοι στη συνέχεια ανέβηκαν χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.Όπως κι ο Αστέρας εκτός το γκολ δεν απείλησε την εστία της Δόξας.
Στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα με την αρχή του ο Αστέρας βρέθηκε μπροστά με 2 τέρματα,όταν από λάθος εκτίμηση του Ρηγάκη , ο Γαλανός έκανε το 2-0 με πλασέ στο 48' και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα της Μυρτιάς.
Το παιχνίδι συνεχίστηκε με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες και στο 79' ο Αστέρας ,με πέναλτι του Μωραίτη έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.