Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2016

2η Αγωνιστική: Ο.Φ.Α.-Δόξα Γαλιάς 1-1

Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Δόξα Γαλιάς από το ματς με αντίπαλο τον Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.
Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο και είχε ευκαιρίες να προηγηθεί όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Δημητριάδης αποσόβησε τον κίνδυνο σε κάποιες περιπτώσεις.
Στον αντίποδα ο Ο.Φ.Α. είχε τις δικές τους ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Έτσι η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες να κατευθύνονται ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πίεσαν με σκοπό να "ανοίξουν" το σκορ ,πράγμα που κατάφεραν στο 54'.
Ο Μουρτζάκης με ωραίο πλασέ στη γωνία του τέρματος έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του Αρκαλοχωρίου.
Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 72' ο Αντωνάκης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Ποτηράκης με κοντινή προβολή ισοφάρισε για τη Γαλιά σε 1-1.
Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.