Κυριακή 27 Μαρτίου 2016

7η Αγωνιστική Ομίλου ανόδου: Δόξα Γαλιάς-Π.Α.Ν.Ο.Μ 1-0

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Δόξα Γαλιάς καθώς επιβλήθηκε με σκορ 1-0 της ομάδας των Μαλίων για την 7η αγωνιστική του ομίλου ανόδου της ΕΠΣΗ.
Το σκορ άνοιξε με δυνατό σουτ ο Γιαλιτάκης μόλις στο 8' βάζοντας τη Γαλιά από νωρίς σε θέση οδηγού.
Παρά τις ευκαιρίες των γηπεδούχων για διεύρυνση του σκορ δεν επετεύχθη κάποιο άλλο τέρμα στο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να κατευθύνονται στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Π.Α.Ν.Ο.Μ. ανέβηκε για την ισοφάριση όμως η πολύ καλά στημένη Δόξα Γαλιάς δεν του άφηνε περιθώρια.
Η Δόξα είχε κάποιες κλασικές ευκαιρίες οι οποίες όμως δεν βρήκαν στόχο και το σκορ παρέμεινε 1-0 ως το τέλος δίνοντας στην ομάδα της Μεσσαράς ένα υπερπολύτιμο τρίποντο.